Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2019 roku odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Dnia  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W sali teatralnej miało miejsce spotkanie uczniów klas siódmych i ósmych z Panem kapitanem Stefanem Kuligiemwięźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz i żołnierzem PPAN. Zebrani z uwagą i ogromną powaga wysłuchali historii – świadectwa walki z okupantem niemieckim i komunistycznym reżimem powojennym, jakim był poddawany kapitan Stefan Kulig. Spotkanie wzbogacił program poetycko-historyczno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy siódmej B. Uczniowie mieli zaszczyt odebrać nagrody książkowe za udział w konkursie historycznym z rąk zaproszonego kombatanta.

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych” we wszystkich salach szkolnych uczniowie wykonali piękne gazetki ścienne upamiętniające bohaterów narodowych. Okolicznościowa dekoracja została tez zamieszczona w holu szkoły. Zwieńczeniem długofalowych obchodów będą projekcje filmów patriotycznych o żołnierzach wyklętych w dniu 11 marca 2019 roku, w których uczniowie szkoły będą uczestniczyć w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.