Dogoterapia

Dogoterapia to metoda wykorzystująca psy w rehabilitacji osób niepełnosprawnych.  Zajęcia z dogoterapii odbywają się z udziałem specjalnie do tego celu wyszkolonego psa. Raz w miesiącu odwiedza nas urocza suczka Belva rasy Alaskan malamut  wraz ze swoim instruktorem.

Zajęcia z Belvą można podzielić na 3 grupy:

  1. Ćwiczenia przeznaczone do pogłębiania więzi psychicznej i rozwoju dzieci niepełnosprawnych (głaskanie, przytulanie , rozmawianie z psem, podawanie pokarmu z ręki) – są źródłem wrażeń dotykowych oraz uczuć, podwyższają pewność siebie i przynoszą radość i uśmiech.
  2. Ćwiczenia fizyczne z udziałem zwierząt – stymulują ruch i aktywność.
  3. Ćwiczenia, które mają na celu socjalizację i uwrażliwienie (integracja, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka) – poprawiają komunikację między dziećmi a nauczycielem, podnoszą ogólne morale.

Każde zajęcia z psem wnoszą wiele pozytywnych emocji, dają  dzieciom dużo radości i uśmiechu.