Spotkanie w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci

We wtorek 12 lutego 2019 r.  klasa 3 A udała się na kolejne warsztaty zorganizowane przez Sądecką Bibliotekę w filii na ul. Freislera. Była to okazja do propagowania  działającego numeru „112”, gdyż 11 lutego obchodzony był EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112.

Dzieci z pomocą pana bibliotekarza przypomniały sobie co to za numer i do czego służy oraz kto go obsługuje. Dowiedziały się, że można na niego dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórek, którym w tym celu nie potrzeba odblokowywać klawiatury.

Uczniowie dowiedzieli się, że jeden europejski numer alarmowy został wprowadzony po to, by umożliwić wszystkim Europejczykom wezwanie pomocy używając 112 bez względu na to w jakim kraju się znajdujemy.

Dzieci utrwaliły sobie również znajomość innych numerów alarmowych.

Warsztaty odbyły się w formie zabawy np.; dzieci czytały pod czujnym okiem bibliotekarza pana Marka wiersze, a także wspólnie rozwiązywały krzyżówki, plątaninki itd.

Dzięki tym zajęciom dzieci mają większą świadomość i wiedzę na tak ważne dla zdrowia i życia tematy.