Klasa IIB w Teatrze Nowym

10 grudnia 2018 r. klasa II B wybrała się do „Teatru Nowego” mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu. W drodze na spektakl dzieci zatrzymały się w ważnym dla Sądeczan miejscu – przy „Dębie Wolności” oraz Skale Piotrowej na sądeckich Plantach. Była to dla nich okazja poznania miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami z historii Polski, naszego regionu, a także związanych z patronem szkoły Świętym Janem Pawłem II.
Następnie grupa wzięła udział w spektaklu teatralnym  „Mikołajek szuka Świętego Mikołaja” przygotowanym przez aktorów „Teatru Nowego”.

Przedstawienie wprowadziło wszystkich widzów w świąteczny nastrój. Było dużo radości, śmiechu, ale i chwile zadumy i refleksji ponieważ dzieci dowiedziały się, co jest najważniejsze w Święta. Miłą niespodzianką, na zakończenie wizyty w teatrze, była możliwość przywitania się z aktorami oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia.