Damy i dżentelmeni, czyli klasa 5d poznaje zasady bon – tonu.

W bieżącym roku szkolnym, w ramach godzin z wychowawcą, klasa 5d realizuje cykl zajęć zatytułowany „Obycie umila życie”. W ich ramach uczniowie w aktywny sposób poznają zasady dobrego wychowania.

Serię zajęć rozpoczął „Alfabet dobrych manier” oraz „Szkolny savoir – vivre”. Niedawno Kuba i Kamil uczyli koleżanki i kolegów rozumienia „mowy sztućców”, czyli nakrywania do stołu, prawidłowego układania elementów zastawy stołowej oraz … wysyłania komunikatów za pomocą noża i widelca. Wcześniej Michał i Maciek dzielili się wiedzą na temat kulturalnych powitań, pożegnań i pozdrowień. Przed wycieczką klasową nie mogło też zabraknąć rozmów na temat właściwego zachowania w teatrze.

 Natomiast wczoraj, tj. 12 grudnia 2018 roku, Ala i Kaja z właściwym sobie wdziękiem poprowadziły zajęcia pt. „Jak się ubrać na każdą okazję?”. Dziewczęta przygotowały w tym celu prezentację multimedialną oraz krótki wykład na temat historii mody, a w ramach podsumowania lekcji – autorską krzyżówkę tematyczną z adekwatnym do tematu hasłem. Dzięki pracy i zaangażowaniu koleżanek, członkowie klasy 5d bez wątpienia są jeszcze bliżej zaszczytnego miana „damy” lub „dżentelmena”, czyli osoby, która między innymi potrafi ubrać się stosownie do okazji.

Ciąg dalszy nastąpi…

AK