Udział klasy 3b w 3. MINI FESTIWALU TEATRALNYM w Nowym Sączu

Spektaklem „Kto pocieszy pechowego nosorożca?” Teatru Groteska z Krakowa, 18 października 2018 roku rozpoczął się w Nowym Sączu 3. MINI FESTIWAL TEATRALNY. To właśnie inauguracyjne przedstawienie mieli przyjemność oglądać uczniowie klasy 3b.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Lecha Walickiego poruszone zostały kwestie ważne nie tylko dla najmłodszych – mowa tu o samoakceptacji, samoocenie i stawianiu sobie celów, których realizacja jest niemożliwa. Na przykładzie przygód głównego bohatera dzieci mogły się przekonać, że nie warto tracić czasu i energii na coś, co jest z góry skazane na niepowodzenie. Sam nosorożec był nie lada atrakcją – od momentu pojawienia się na scenie urzekał i podbijał serca najmłodszych. Z pewnością miał na to wpływ fakt, iż ta prawdziwych rozmiarów lalka chodziła, poruszała paszczą i ogonkiem, miała także ruchome oczy i uszy.

AO