MISTRZYNIE „HALÓWKI” z SP21

Dnia 29.10.2019r. w Hali Sportowej MOSiR na ul. Nadbrzeżnej odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt 7-8 klas (rocznik 2005, 2006) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło 8 szkół. Mecze były rozgrywane w dwóch. Grupa A (SP15, SP18, SP21, KSP), Grupa B (SP2, SP3, SP9, SP15). Po 2 najlepsze drużyny z obu grup awansowały do półfinałów, a ich zwycięzcy do finału. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna „dwudziestka jedynka”. W całym turnieju nasze piłkarki rozegrały 5 meczów: odnosząc 4 zwycięstwa i 1 remis. Te wyniki dały 1 miejsce w klasyfikacji końcowej i MISTRZOSTWO Nowego Sącza, oraz awans na zawody rejonowe.

Przez mecze grupowe nasze piłkarki przeszły jak burza pokonując 3-0 KSP (2 bramki Dybaś, 1 Grybel)  2-0 SP18 (1 bramka Dybaś, 1 Grybel) i 2-0 SP15 (2 bramki Grybel). Najtrudniejsze było spotkanie półfinałowe z SP9 a więc z drużyną w składzie której występują aż 3 zawodniczki sądeckiej „Starówki”. Jednak 2 bramki niezawodnej Ani Grybel dały zwycięstwo 2-0 i awans do finału gdzie ponownie czekała „piętnastka”. Ostatni mecz turnieju zakończył się wynikiem 0-0, więc o 1 miejscu decydowały rzuty karne w których nasze uczennice okazały się lepsze wygrywając 3-2. Bezbłędnymi wykonawczyniami karnych okazały się Wiktoria Obrzut, Anna Grybel, oraz Odetta Maślanka – która również obroniła jeden z rzutów karnych rywalek. W całym turnieju dziewczęta strzeliły aż 9 bramek nie tracąc ani jednej!!! Anna Grybel została królem strzelców turnieju z dorobkiem 6 goli.     

WYNIKI WSZYSTKICH MECZY SP21

                                                           

                                       SP21 – KSP               (3-0)

                                        SP21 – SP18             (2-0)

                                       SP21 – SP15             (2-0)

                                      SP21 – SP9               (2-0)

                   SP21 – SP15             (0-0)    karne (3-2)

 

                                            KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ NA PODIUM

 

                                                              1 miejsce – SP 21    –  awans do zawodów rejonowych  

2 miejsce –  SP 15

3 miejsce –    SP 9

 

 

Drużyna dziewcząt SP21 wystąpiła w następującym składzie:

Anna Grybel (6 bramek), Blanka Dybaś (3), Wiktoria Obrzut, Justyna Michalik, Kinga Mróz, Wiktoria Kowalska, Odetta Maślanka (bramkarka).

Opiekunem drużyny był Dariusz Peciak.