Wycieczka klas drugich do Muszyny-Zdroju

We wtorek, 18 września, dzieci z klas drugich uczestniczyły w wycieczce do Muszyny-Zdroju – urokliwego miasteczka położonego pośród wzgórz Beskidu Sądeckiego nad rzeką Poprad.

Wyprawa rozpoczęła się w największych w kraju Ogrodach Sensorycznych, nazywanych również Ogrodami Zmysłów. Liczne ścieżki spacerowe umożliwiały dzieciom swobodne poruszanie się pomiędzy drewnianymi mostkami, licznymi kaskadami i altankami w sześciu strefach: zdrowia, zapachowej, wzrokowej, słuchowej, dotykowej i smakowej. Z platformy widokowej uczestnicy wycieczki podziwiali malowniczy widok na panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle, a w pijalni „Antoni” degustowali wody mineralne o wyjątkowych walorach smakowych i leczniczych.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom pobyt w Ogrodach Biblijnych, w których umieszczone zostały wymienione w Piśmie Świętym gatunki roślin, miniaturowe krajobrazy oraz architektura i rzeźby ilustrujące poszczególne tematy biblijne.
W drodze powrotnej na dzieci czekały wspólna zabawa oraz ognisko w gospodarstwie agroturystycznym w Powroźniku. Harcom i śmiechom nie było końca. Gdy nadszedł czas powrotu do domu, uczestnicy wyprawy z żalem opuszczali gościnne progi gospodarstwa.

DK