Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny

We wtorek, 4 września, społeczność naszej szkoły wzięła udział w nabożeństwie inaugurującym nowy rok szkolny.

Mszy św. przewodniczył ksiądz doktor Piotr Jaworski, który w tym roku szkolnym będzie katechetą w SP 21. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Krzysztof Romański, który w swojej wypowiedzi nawiązał do „Przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych”. Przestrzegł w ten sposób młodych ludzi przed brakiem życiowej mądrości i przezorności. Ksiądz katecheta zachęcił dzieci i młodzież do podejmowania właściwych decyzji, również tych związanych z rozpoczynającą się właśnie nauką i pracą. Przypomniał też, że powinniśmy być wobec siebie uprzejmi, życzliwi i przyjaźni, a wtedy nasza wspólna codzienność będzie piękniejsza.
Na zakończenie nabożeństwa do zgromadzonych nauczycieli, uczniów oraz rodziców zwrócił się ks. proboszcz Czesław Paszyński. Wspomniał on między innymi o niedawnym pobycie w Afryce, gdzie marzeniem każdego dziecka, bardzo często nieosiągalnym, jest chodzenie do szkoły. W ten sposób uczniowie naszej szkoły po raz kolejny usłyszeli o swoich rówieśnikach, dla których możliwość zdobywania wykształcenia jest jedną z największych wartości.

Serdecznie witamy wśród nas nowego katechetę, księdza dr Piotra Jaworskiego.

AK