Udział Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu w Sądeckich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniach 27-29 maja 2024 roku dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu miały przyjemność uczestniczyć w Sądeckich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie to zintegrowało Osoby Niepełnosprawne z lokalnym środowiskiem, zaktywizowało oraz wypromowało ich twórczość i kreatywność.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali swoje niezwykłe talenty plastyczne i wokalne, które spotkały się z ogromnym uznaniem wśród zgromadzonych Sądeczan. Swoje prace plastyczne zaprezentowali: Antoni Tomaniewski, Oskar Leśniak, Milenka Michalik oraz Karolina Chruślicka. Prace plastyczne, są teraz eksponowane w Ratuszu Miasteczka Galicyjskiego. Wystawa ta jest doskonałą okazją dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic, aby zobaczyć, jak twórczość i wyobraźnia naszych uczniów przekładają się na piękne i inspirujące dzieła sztuki.

Występy dzieci na scenie były pełne pasji i zaangażowania, co zostało docenione przez publiczność oraz organizatorów, którzy wyróżnili ich za wysiłek i talent. Na scenie zaśpiewali: Milenka Michalik, Karolina Chruślicka a zatańczyły Wiktoria Legutko i Zosia Król.

Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych były wyjątkową okazją do pokazania, jak ważna jest integracja i wspólne działania na rzecz równości i akceptacji. Udział naszych uczniów w tym wydarzeniu jest dowodem na to, że każdy, niezależnie od swoich ograniczeń, ma talent i potencjał, który zasługuje na uznanie i wsparcie.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wydarzenia. Wierzymy, że takie inicjatywy przyczyniają się do budowania bardziej otwartego i zrozumiałego społeczeństwa, w którym każdy ma szansę na pokazanie swoich możliwości i realizację marzeń.