Światowy Dzień Ziemi – zajęcia ekologiczne w świetlicy szkolnej

,Ekologia musi być,

żeby Ziemia mogła żyć ’’

Dzień Ziemi to tylko symbol, moment ekologicznej refleksji, a także różnorodne działania, które mają przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć mających  na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadomienie dzieciom, że  ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym celem. W ramach tych dni odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom ekologicznym, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co możemy zrobić, aby żyć w zgodzie z naturą i nie szkodzić  środowisku naturalnemu. Świetliczaki wspólnie tworzyły kodeks młodego ekologa, zachęcający do właściwych postaw na rzecz przyrody. Rozwiązywały też różne  zadania, zagadki i quizy związane z ekologią. Nie zabrakło też ekologicznych gier  i zabaw. Miłym akcentem były eko piosenki, tj. ,,Ziemia to wyspa zielona’’  oraz ,,Świat w naszych rękach’’. W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się również warsztaty ekologiczne pod hasłem ,,Świetlicowy recykling czyli jak zrobić coś z niczego’’ inspirujące dzieci do twórczego działania. Podczas tych warsztatów dzieciaki tworzyły  z odpadów różnorodne prace, rozwijając swoją kreatywność. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania przyczynią się do zmiany złych nawyków na dobre ekologiczne praktyki, a dzieci zapamiętają, że 

,,Świętujemy jeden dzień – działamy cały rok’’.