Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych i środowisk polonijnych Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych, Nauczyciele, Uczniowie
z terenu kraju oraz środowisk polonijnych

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych i środowisk polonijnych Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.

Konkurs ma na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, Wincentego Witosa w 150. rocznicę urodzin, Zofii Oleksy prekursorki tajnego nauczania podczas okupacji niemieckiej.

HONOROWY PATRONAT PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY

Współorganizatorem Konkursu jest: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich
im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz.

Komitet Honorowy: Minister Obrony Narodowej, Karol Nawrocki Prezes IPN, Andrzej Gut – Mostowy Poseł RP, Urszula Nowogórska Poseł RP, Piotr Lachowicz Poseł RP, Jan Hamerski Senator RP, Ryszard Legutko Poseł PE, Małopolski Kurator Oświaty, Wiesław Lechowicz biskup polowy Wojska Polskiego, Andrzej Jeż ordynariusz diecezji tarnowskiej, kpt. inż. Jan Jastrzębski Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych Wojsk Lądowych, prof. dr hab. Janina Marciak – Kozłowska, Piotr Duda Przewodniczący NSZZ Solidarność, Ludomir Handzel Prezydent Nowego Sącza

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie (do wyboru): pracy modelarskiej, prezentacji multimedialnej, pracy plastycznej upamiętniających postaci: generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, Wincentego Witosa w 150. rocznicę urodzin, Zofii Oleksy prekursorki tajnego nauczania podczas okupacji niemieckiej.

Informacje dotyczące przebiegu i wyników konkursu będą sukcesywnie zamieszczane na stronie www.sp21sacz.edu.pl oraz www.kuratorium.krakow.pl  (zakładki Konkursy).
 
Szkoła zgłasza udział w konkursie do 12 lutego 2024 r. 

Szczegółowe informacje w Regulaminie konkursu:

http://www.sp21sacz.edu.pl/index.php/konkurs-2/