Wycieczka klas ósmych: Oświęcim – Wadowice

12 października 2023 r. uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się na wycieczkę autokarową do Oświęcimia i Wadowic.
Młodzież poznała historię obozu Auschwitz, która jest niezwykle złożona. Łączył on dwie funkcje: obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady. Nazistowskie Niemcy prześladowały w nim różne grupy ludzi, a kompleks obozowy nieustannie rozbudowywano i przekształcano. 
Po zwiedzeniu obozu w Oświęcimiu i w Brzezince wycieczka obrała kierunek w stronę Wadowic. Tam zwiedzono Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Misją muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Świętego Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.
Kolejnym punktem programu było odwiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, o której 
najstarsza informacja pochodzi z 1325. Wadowice były wtedy filią parafii w Mucharzu. 
Nie zabrakło również wizyty w kawiarniach, celem delektowania się słynnymi papieskimi kremówkami oraz w sklepach z pamiątkami.
Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni i wzbogaceni o wiedzę historyczną.