Wycieczka i kulig klasy 5a

11.01.2023-12.01.2023 klasa 5a wraz z wychowawczynią panią Mariolą Mozdyniewicz i panią Magdaleną Mirek ,wybrała się na dwudniową wycieczkę do Białego Dunajca. Wyjazd został połączony z wyjątkowo atrakcyjnym dla wszystkich kuligiem. Na hasło „Kulig!” pewnie niejeden z Was wydałby okrzyk radości, kojarzy się on z końmi, saniami, śniegiem, mrozem, pędem i takim nieuchwytnym zapachem dzikości i szaleństwa.  Ach, chętnie popędziłoby się w takim kuligu  … i my popędziliśmy, tyle że śniegu było jak na lekarstwo,więc płozy zostały zamienione na gumowe koła.Konie zawiozły nas w górne części Białego Dunajca, na obrzeża  lasu,gdzie śnieg stawał się widoczny i namacalny, a jego biel spowijała urocze pasmo górskie, które czarowało widokiem i dawało poczucie wolności oraz energię do zabawy. Wieczór na skraju lasu dodawał pikanterii i zachęcał do snucia ciekawych opowieści oraz zwierzeń.Tam też przy rozpalonym ognisku upiekliśmy kiełbaskę.Smakowała wybornie,a gorąca herbata rozgrzewała nasze zmarznięte dłonie.Po powrocie do pensjonatu „U Władka” czekała nas dyskoteka,na której  odbyły się  taneczne konkursy, w których każdy chętnie uczestniczył.Nagrody  zorganizowała Hania, doskonale  radząca sobie jako wodzirej (hmmm widac tu harcerskie korzenie!).Nikodem W. świetnie sprawdził się jako discdżokej. Zuzia i Nicola ujawniły swój talent fryzjerski, podziwiany przez innych, na głowach Nikodemów.Cisza nocna, po pełnym wrażeń dniu, była ukojeniem dla każdego strudzonego wycieczkowicza.Rano po pysznym śniadanku  spakowaliśmy nasze bagaże,uporządkowaliśmy pokoje i ruszyliśmy do domu. W drodze powrotnej już planowaliśmy następny wyjazd! 

Wycieczka dostarczyła nam  wielu niezapomnianych wrażeń i dużo radości oraz  kolejny raz udowodniła,że przebywanie  ze sobą wzmacnia i integruje  zespół klasowy.