Uroczystości upamiętniające ppłk. ks. Andrzeja Niwę kapelana katyńskiego zamordowanego w Charkowie

13 listopada 2022 r. w sądeckiej bazylice miało miejsce poświęcenie tablicy upamiętniającej ks. ppłk. Andrzeja Niwę, kapelana katyńskiego zamordowanego w Charkowie, pochodzącego z diecezji tarnowskiej, będącego wikariuszem w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu w latach 1923 – 1927.
Aktu poświęcenia tablicy dokonał Wiesław Lechowicz Biskup Polowy Wojska Polskiego.
Tablicę odsłonili Maria Dubrawska, siostrzenica ks. Andrzeja Niwy, prałat bazyliki św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz oraz gen. Stanisław Laciuga, komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Odbył się także Katyński Apel Poległych, uroczystość uświetniły Orkiestra Reprezentacyjna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Kompania Honorowa wraz z Pocztem Sztandarowym oraz salwa honorowa oddana na Placu Kolegiackim.
Na uroczystości upamiętniającej ks. ppłk. Andrzeja Niwę byli obecni: Dyrektor Beata Mac, Maria Legutko, Elżbieta Gołąb oraz Dariusz Peciak, sprawujący opiekę nad Pocztem Sztandarowym naszej szkoły w składzie: Izabela Piekarczyk z kl. 8c oraz Michał Tokarczyk z kl. 8d.