Z radością uczymy się matematyki

Dnia 12 marca obchodzimy Międzynarodowy  Dzień Matematyki.

Wszyscy wiemy, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

W naszej szkole uczniowie klas pierwszych  poznają matematykę w oparciu o : PROGRAM OPRACOWANY PRZEZ EDYTĘ GRUSZCZYK-KOLCZYŃSKĄ-realizowany w ramach innowacji pedagogicznej NOWOSADECKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO.

 

Metody wykorzystywane przez nauczycieli podczas codziennych lekcji matematyki aktywizują dzieci, zachęcają do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów. Pozwalają na samodzielne wyciąganie wniosków z przeżywanych sytuacji.

 Działania te mają na celu pokazanie dzieciom i rodzicom, że matematyka wcale nie musi być trudna, a rozwiązując “problemy” matematyczne można się bardzo dobrze bawić.