Fantastyczny występ zawodników z SP21 na wojewódzkich zawodach pływackich w Myślenicach!

Dnia 20.02.2020r. na basenie w Myślenicach odbyły się WOJEWÓDZKIE Igrzyska Dzieci w pływaniu indywidualnym. Naszą szkołę reprezentowało 6 osób (Katarzyna Kuźma, Milena Leśnik, Weronika Ruchała, Maja Stawiarz, Gabriela Dulak, Adrian Ruchała) które osiągnęły fantastyczne wyniki.

    Niesamowitego wyczynu dokonała Katarzyna Kuźma która w gronie 30 zawodniczek zdobyła 1miejsce i złoty medal. Z czasem 18,23s. została MISTRZYNIĄ MAŁOPOLSKI w pływaniu stylem klasycznym dziewcząt na dystansie 25m z rocznika 2010. Dwukrotną mistrzynią! Kasia obroniła tytuł wywalczony przed rokiem i została pierwszą osobą w bogatej sportowej historii naszej szkoły która w dyscyplinie indywidualnej, rok po roku sięgnęła po tytuł mistrzowski na tym etapie rywalizacji sportowej. Dodatkowo poprawiła swój własny wynik na tym dystansie sprzed roku z zawodów wojewódzkich w Bochni o 1,23s.

Swoje miejsce na podium wywalczone przed rokiem obroniła Milena Leśnik. Wśród 37 dziewcząt na dystansie 25m stylem grzbietowym zajęła 3miejsce w MAŁOPOLSCE i z czasem 17,61s. zdobyła brązowy medal. Różnice między medalistkami były niewielkie. Do 1 miejsca zabrakło Milenie zaledwie 0,8s. Jednak wyraźny postęp jaki poczyniła pływając w sądeckim STP pozwala przypuszczać że za rok będzie jeszcze lepiej.

Wyśmienicie spisała się również nasza najbardziej doświadczona zawodniczka Weronika Ruchała, która zmieściła się w pierwszej „10” stylu grzbietowego dziewcząt z rocznika 2007-2009. Płynąc na dystansie 50m. Weronika zajęła 9 miejsce z czasem (37,98s.) dzięki czemu poprawiła swoją lokatę z poprzednich zawodów wojewódzkich aż o 6 miejsc, a czas aż o 4,88s! Duże brawa należą się naszym najmłodszym zawodniczkom które po raz pierwszy znalazły się na tym szczeblu zawodów.

Maja Stawiarz nie pływa profesjonalnie, a jedynie pod czujnym okiem rodziców. Mimo to startując z najlepszymi pływaczkami w Małopolsce z rocznika 2010-2012 w stylu klasycznym okazała się od wielu z nich lepsza. Majka nie mając praktycznie żadnego doświadczenia w zawodach na tym poziomie, pozostawiła „za plecami” 8 zawodniczek i zajęła dobre 22 miejsce. Również 100% dała z siebie Gabriela Dulak, która rywalizując na dystansie 25m. stylem grzbietowym zajęła 31miejsce. Mimo że dla Gabrysi był to również debiut w rywalizacji szkół podstawowych na etapie wojewódzkim, to osiągnęła ona  podobny wynik jak w mistrzostwach Nowego Sącza. Jedynym przedstawicielem naszej szkoły w kategorii chłopców był mistrz Nowego Sącza w stylu grzbietowym z tego roku i wicemistrz z zeszłego roku, a także mistrz Nowego Sącza w stylu motylkowym sprzed 2 lat, były zawodnik STP – Adrian Ruchała, który jest również mistrzem Małopolski w stylu motylkowym sprzed 2 lat.  Rywalizując na dystansie 50m Adrian spisał się świetnie i zajął 4 miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 0,07s! Występ całej naszej pływackiej drużyny należy uznać za wyjątkowo udany i wszystkim należą się duże brawa, za wyniki oraz ambitną postawę. Należy również nadmienić iż w zawodach startowały najlepsze w Małopolsce dzieci w tej dyscyplinie sportowej aż ze 157 szkół. Nasza SP21 zajęła bardzo wysokie 4 miejsce czyli tuż za podium, na 24 szkoły sklasyfikowane w punktacji medalowej!