Dwie nasze „brązowe” sztafety w zawodach pływackich klas7-8

Dnia 10.01.2020r. na krytej pływalni MOSiR nad Kamienicą w Nowym Sączu odbyły się zawody o Mistrzostwo Nowego Sącza w pływaniu drużynowym szkół podstawowych 7-8kl. dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej 2019/2020. Sztafety były rozgrywane 6x50m.

Wyścig sztafet 6 x 50m – dziewczęta zakończyły na 3 miejscu, a chłopcy również na 3 miejscu.  

     Liderami szkolnych reprezentacji SP21 w sztafetach byli pływający wcześniej profesjonalnie w klubie: wśród chłopców – Igor Leśnik, a wśród dziewcząt Alicja Janikowska. Dla pozostałych osób biorących udział w tej dyscyplinie jest to tylko forma rekreacji. Z różnych względów w drużynie dziewcząt nie mogło wystąpić kilka doświadczonych zawodniczek i gdyby nie wzorowa i ambitna postawa Karoliny Hejmej i Martyny Piaseckiej to nasza sztafeta w ogóle by nie wystartowała. Tymczasem wszystkie 6 dziewcząt które wzięły udział w rywalizacji drużynowej zapracowały na uznanie zarówno w oczach swoich kolegów i koleżanek jak również nauczycieli. Nasze pływaczki dały z siebie 101% i zostawiły serducho na pływalni walcząc nie tylko z rywalkami ale i ze swoimi słabościami. Dlatego jak najbardziej zasłużyły na swoje brązowe medale i miejsce na 3 stopniu podium. Brawo dziewczęta! Szacun za całą ciężką pracę wykonaną na pływalni, oraz dojrzałe podejście do swoich obowiązków i wyznaczonych zadań!

Sztafeta chłopców również pokazała się z bardzo dobrej strony i również zajęła 3 miejsce podobnie jak koleżanki ze szkolnej drużyny. Tutaj u pływaków mieliśmy „nadmiar bogactwa” ponieważ do sztafety pretendowało aż 9 chętnych z których „startowa szóstka” została ustalona dopiero po występach indywidualnych w poszczególnych stylach. Praktycznie każdy z naszych zawodników wykręcił lepszy czas w sztafecie niż chwilę wcześniej na dystansie 50m. indywidualnie. Występ całej ekipy z SP21 można uznać za bardzo udany ponieważ ostatni taki wynik gdzie obydwie nasze sztafety stanęły na podium w tych samych zawodach miał miejsce 12 lat temu!

    Tego samego dnia odbyły się również zawody o Mistrzostwo Nowego Sącza w pływaniu indywidualnym. Rywalizowano w czterech stylach na dystansie 50m. Nasi pływacy startując w każdym z 4 stylów pokazali że są dobrze przygotowani do zawodów, a 4 medale nie są dziełem przypadku. Dwukrotni na podium stawali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Igor Leśnik zajął 2 miejsce i został wicemistrzem Nowego Sącza na 50m stylem grzbietowym, a 3 miejsce i brązowy medal wywalczył Filip Lulek w stylu klasycznym.

Dwa brązowe medale zdobyły także Alicja Janikowska w stylu klasycznym i Aleksandra Bodziony w stylu grzbietowym. Bardzo blisko podium znalazł się również Kacper Wachel który w stylu grzbietowym był na 5 miejscu. Wyjątkowego pecha miała trójka naszych zawodników  ponieważ na skutek drobnych błędów technicznych zostali pozbawieni szansy na medal. Zarówno Konrad Bolisęga w stylu motylkowym jak i Hubert Tomczyk w stylu klasycznym mimo że dopłynęli na 3 miejscu w swoich kategoriach to popełniając błędy przy nawrocie nie zostali sklasyfikowani. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Martyny Liber która mimo świetnego występu popełniła drobny błąd w dopłynięciu do mety. Jednak zdobyte doświadczenie z pewnością zmotywuje wszystkich naszych reprezentantów do jeszcze większej pracy na basenie, poprawy elementów technicznych i osiągania wielu sukcesów w przyszłych zawodach.

Skład drużyny dziewcząt: Janikowska Alicja,  Piasecka Martyna, Liber Martyna, Nowak Melania, Hejmej Karolina, Bodziony Aleksandra.

Skład drużyny chłopców: Aleksander Kamil, Leśnik Igor, Bolisęga Konrad, Tomczyk Hubert, Kacper Wachel, Filip Lulek, Bartłomiej Gacparski, Jan Król, Jakub Pociecha.

Drużyny dziewcząt i chłopców prowadzili w zawodach Urszula Gawlikowska i Piotr Załubski.