“Mity greckie”

Dnia 18 października 2019 roku wszystkie  piąte klasy  wybrały się, pod opieką nauczycieli, na przedstawienie pt. “Mity greckie”. Po przyjeździe do teatru otrzymaliśmy bilety, pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenę weszli aktorzy.

 Do starożytnej Grecji widzowie przenieśli się wraz z całą plejadą mitycznych greckich bogów, herosów, tytanów oraz innych bohaterów, a wśród nich zobaczyli: Zeusa, Herę, Posejdona, Hefajstosa i innych. Wspaniałe widowisko, świetna gra aktorska, ,,dowcipny’’ język bohaterów, a także doskonale dobrana muzyka, piękna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że spektakl bardzo się podobał. Gromkie brawa rozległy się na zakończenie przedstawienia.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty muzealne. Każdy uczestnik zajęć miał możliwość spotkać się z osobą zajmująca się na co dzień kultywowaniem tradycji i historii. Warsztaty były też okazją do rozpoznania ukrytych talentów, integracji uczniów jak również uwierzeniem we własne możliwości.