SZTAFETOWE  BIEGI  PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW  

   Igrzyska Dzieci 2019/2020

Dnia 19.09.2019r. na stadionie sportowym w Piątkowej odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych.  Wystartowało 8 szkolnych sztafet w kategorii dziewcząt na dystansie 10 x 800 metrów,     oraz 8 sztafet w kategorii chłopców 10 x1000 metrów. Na trasie biegu jak zawsze nie brakowało emocji, walki i dobrych wyników.

Drużyna dziewcząt złożona z 2 czwartoklasistek, 3 piątoklasistek i 7 szóstoklasistek fantastycznie spisała się na trasie biegu. Już po pierwszych dwóch zmianach osiągnęła sporą przewagę nad pozostałymi, którą utrzymała aż do końca, zajmując 1 MIEJSCE i zdobywając mistrzostwo Nowego Sącza!. Kolejne miejsca na podium zajęły SP20 – 2miejsce i SP7 – 3 miejsce.

Sztafeta chłopców (sześciu 5-klasistów i sześciu 6-klasistów) również spisała się bardzo dobrze,     stając na podium. Nasi lekkoatleci od początku znajdowali się w czołówce. Po pierwszej zmianie wyszli na prowadzenie, które powiększali na 2 kolejnych rundach.

Przez 9 okrążeń chłopcy samotnie przewodzili grupie biegnących, jednak odległość kolejnych sztafet do nas była coraz mniejsza. Na ostatniej prostej dogonił nas zawodnik z „piętnastki”. Aż do samej mety trwała wyrównana walka o zwycięstwo. Minimalnie lepsi okazali się rywale z SP15. Nasza drużyna po zaciętej walce do ostatnich metrów, zajęła 2 MIEJSCE. Chłopcy zostali wicemistrzami Nowego Sącza i podobnie jak dziewczęta awansowali do zawodów wojewódzkich w Nowym Targu.

Tym samym obydwie sztafety z SP21 poprawiły swoje wyniki sprzed roku.

Wszyscy nasi „długodystansowcy” spisali się na medal, dali z siebie 101%. Dlatego należą się im duże brawa i gratulacje za osiągnięty wynik. Opiekunami naszych drużyn dziewcząt i chłopców na zawodach byli Piotr Załubski i Henryk Potoniec.