Boże Narodzenie

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

S. Krajewski

Dnia 21 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 21 już od godzin porannych panowała niezwykła atmosfera. Pięknie udekorowane sale lekcyjne, mieniące się różnobarwnymi światłami choinki, odświętne stroje uczniów oraz płynące korytarzami dźwięki kolęd i zapachy pierniczków świadczyły o tym, iż zbliża się najpiękniejszy czas w roku – okres Bożego Narodzenia.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przeddzień tego wyjątkowego czasu społeczność szkoły została zaproszona na Koncert Bożonarodzeniowy, tym razem w wykonaniu klas: 3c, 4c i 5a. Do występu uczniowie przygotowywali się przez wiele dni pod kierunkiem pań wychowawczyń: Jolanty Wieczorek, Eweliny Święs i Magdaleny Mirek, a nad całością czuwała pani Danuta Dąbrowska. Wzruszający, wprowadzający w atmosferę świąt montaż słowno – muzyczny został zaprezentowany na tle dekoracji wykonanych przez panie: Danutę Mężyk – Stępień oraz Beatę Przychocką. W czasie koncertu wielu słuchaczy spontanicznie włączyło się w śpiew znanych od pokoleń kolęd i pastorałek, bez których nie można wyobrazić sobie Świąt Narodzenia Pańskiego.

Po jasełkach uczniowie, wychowawcy i rodzice udali się do sal lekcyjnych, aby tam wziąć udział w klasowych spotkaniach opłatkowych. Po modlitwie i złożeniu sobie życzeń, uczestnicy szkolnych wigilii zasiedli do stołów, aby wspólnie jeść, śmiać się i wspominać wydarzenia minionego roku. Bardzo miłym elementem spotkań były odwiedziny przedstawicieli Dyrekcji oraz Rady Rodziców w każdej klasie. Pani Beata Mac, pani Barbara Drelich, pani Kinga Bodziony i pan Dariusz Serkowski złożyli uczniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i błogosławieństwa Bożego dla nich oraz ich Rodzin.

Wczesnym popołudniem gromady roześmianych uczniów i uczennic zaczęły opuszczać budynek szkoły, udając się do domów, by tam, wśród najbliższych, spędzić przepełnione miłością, ciepłem i wiarą chwile.

Świat trwa w oczekiwaniu na pojawienie się Boga w ludzkim ciele. Trwamy i my.

AK