X bieg patrolowy

26 maja odbył się wyjątkowy, jubileuszowy bieg patrolowy ,,Śladami miejsc związanych ze Świętym Janem Pawłem II w Nowym Sączu”. W tegorocznej, okrągłej edycji, oprócz szkół z Nowego Sącza, do wspólnych zmagań dołączyły również placówki noszące imię Jana Pawła II z Podola-Górowej oraz Łososiny Dolnej.

Start pełen emocji
Wydarzeniu od samego początku towarzyszyły ogromne emocje i duch zdrowej rywalizacji. Oficjalnego otwarcia biegu dokonała Pani Dyrektor, która uroczyście przecięła wstęgę, dając sygnał do startu pierwszej drużynie. Kolejne zespoły wyruszały w regularnych, 5-minutowych odstępach czasu, co potęgowało napięcie i motywowało uczestników do walki o jak najlepszy czas.

Sprawdzian wiedzy i sprawności
Trasa biegu wymagała od uczniów nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale również doskonałej wiedzy teoretycznej. Przygotowano 4 punkty kontrolne, na których zawodnicy mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o życiu i nauczaniu świętego Jana Pawła II. Drużyny wykazały się świetnym przygotowaniem i ogromnym zaangażowaniem.
Warto podkreślić, że nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała niezawodna obsługa sędziowska. Na punktach kontrolnych, ramię w ramię z nauczycielami stali zaangażowani uczniowie z klasy 7d, którzy skrupulatnie weryfikowali odpowiedzi, wspierali uczestników i dbali o świetną atmosferę.

Wielki finał na mecie
Meta biegu została zlokalizowana przy kościele pw. św. Jana Pawła II. Na zmęczonych, ale uśmiechniętych uczestników czekało tam zasłużone wytchnienie oraz mnóstwo kolejnych niespodzianek. Ksiądz proboszcz Zbigniew Biernat, jak co roku, zadbał o to, by wszyscy zgromadzeni mogli się posilić.

W wyjątkowy nastrój wprowadził nas chór szkolny pod przewodnictwem pani Joanny Majewskiej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy Barkę , tę nostalgiczną i bliską sercu każdego Polaka melodię, która wywołała u wielu zebranych łzy wzruszenia.
X Bieg Patrolowy udowodnił, że postać Jana Pawła II potrafi wspaniale integrować młodzież, łącząc aktywność fizyczną z pogłębianiem wiedzy i wartości.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom niezłomnej postawy, a zwycięzcom – zasłużonych laurów!

Do zobaczenia za rok!