Międzynarodowy CodeWeek 2019 w naszej szkole

Nasza szkoła zgłosiła do udziału w tym wydarzeniu 10 różnych aktywności, które będą się odbywać
w różnych klasach.

Dziś, w pierwszym dniu akcji, na zajęciach „Z komputerem za pan brat” bawiła się klasa 2 C. Dzieciaki zamieniały się w roboty i wykonywały rozkazy „programisty”. Nie było to wcale łatwe zadanie, bo plecenia były podawane za pomocą kodu strzałkowego.  Roboty startowały z tego samego miejsca, ale dochodziły w różne punkty sali.  Czy wiesz dlaczego? Po zabawie przyszedł czas na wykonanie kodu z dostępnych przedmiotów. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością a następnie z radością  wykonywali zakodowane polecenia.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także bawią się w trakcie Międzynarodowego #CodeWeek 2019

Grupa 0 B utrwalała umiejętność rozpoznawania i nazywania prostych figur geometrycznych.
W czasie zabawy dzieci zastanawiały się, w jaki sposób  można uporządkować rozsypane klocki. Następnie podawały  kryterium, według którego należy rozdzielić  te zabawki. I, rzecz bardzo trudna – poznały pojęcie części wspólnej zbiorów: czegoś, co należy i do jednej grupy klocków, i do drugiej. Bez trudu znajdowały klocki spełniające podane wymagania.

Tak, tak, takie zabawy to doskonały wstęp do nauki kodowania i programowania!