Szlakiem krakowskich legend

20 maja 2019 r. klasa II A wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem zwiedzania była fabryka cukierków wraz z pokazem i degustacją. Następnie klasa udała się na Rynek krakowski, gdzie dzieci wysłuchały historię o hejnale, rycerzach zamienionych w gołębie, dwóch braciach budujących wieże kościoła Mariackiego, o Panu Twardowskim, oraz historię Żółtej ciżemki. Później uczniowie przeszli na Wawel, gdzie wsłuchali się w opowiadanie pani przewodnik o Śpiących rycerzach i Smoku Wawelskim. Klasa odwiedziła także Smoczą Jamę. Ostatnią atrakcją wycieczki było ZOO, w którym dzieci mogły pooglądać różne rodzaje zwierząt, od kolorowych papug po żyrafy i hipopotamy. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszyscy wrócili zadowoleni.